PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34753}

Czas religii

L'ora di religione (Il sorriso di mia madre)
5,7 1 032
oceny
5,7 10 1 1032
Czas religii
powrót do forum filmu Czas religii

zarówno t.zw. wierzącym jak i t.zw. nie wierzącym.

Kiedyś już miałem przyjemność obejrzeć ten film, łamiący rzeczywistość obłudy związanej z wiarą prawdziwą, a tą pozorną - deklaratywną na pokaz (bo niby tak wypada). Dlatego z pełnym przekonaniem mogę ten film polecać - bo daje wiele do myślenia! (choć zapewne wielu t.zw. "świętoszków" na pokaz, odsądzać mnie będzie jak zwykle od wszelkiej czci i wiary. Ale co mi tam, i tak jestem skazany od lat na śmierć przez obłudników, m.in. tych 'kościelnych'.
Przy okazji -dla zainteresowanych tematem religii chrześcijańskiej- polecam np. film pt: "Opowieść o Zbawicielu", "Pasję", "A Man for all seasons" - opowieść o Tomaszu Morusie, "Luther" i inne.

Niestety nie mam możliwości zarejestrowania tego filmu, więc i na to zwracam uwagę, że jeśli macie taką możliwość drodzy filmwebowicze to skorzystajcie z niej. Tym bardziej, że nie wiem nic o tym aby ten film był dostępny np. na DVD.
P.s: Prosiłem kolegę, który jest "bardzoo pobożny" i zna mnie z dawnych lat, gdy to jeszcze do kościoła chodziłem i gdzie mnie wtedy wszelkiej wiary w cokolwiek /dosłownie/ pozbawiono, aby mi nagrał ten film bo on ma takie możliwości - ale niestety wymówił się przysłowiowym sianem. (no bo takie mają uzgodnienia w tym zakłamanym środowisku kościelnym, i nie tylko kościelnym... ).
Dlatego jeśli wiecie jak można zdobyć ten bez wątpienia wartościowy film, to proszę o informację.

Film jak najbardziej polecam.

ocenił(a) film na 10
komentarz

Oprócz tego polecam też z tego tematu filmy np. "Kto nigdy nie żył" w reż. Andrzeja Seweryna, z Michałem Żebrowskim w roli głównej oraz również polskiej produkcji film "Południe-Północ" w reż. Łukasza Karwowskiego, z Borysem Szycem i Agnieszką Grochowską w rolach głównych.

Przy okazji proszę o info skąd można zdobyć ten ostatni film oraz wymieńcie inne tytuły ciekawych filmów z tego rodzaju.

komentarz

Uuu, ostro kolega przesadza - ty jeden, Mesjaszu, znasz prawdziwą wiarę, a wszyscy inni (zwłaszcza katolicy) to obłudnicy, którzy wierzą dla jaj i pozorów?

Kieruj się naukami Lutra, to daleko zajdziesz. A w zasadzie to już 'daleko' zaszedłeś...

Nie Kościół pozbawił cię wiary, tylko ty sam. Dziwne, że 1,3 miliarda katolików na tym świecie chodzi do kościoła i jeszcze ich wiary nie pozbawiono.

A tak na serio - uważaj; podejrzliwość, fanatyczna nienawiść w stosunku do "środowisk kościelnych i nie tylko", utrata wiary (a co za tym idzie - motywacji i chęci do życia) to wczesne symptomy schizofrenii. Radzę zająć się tym już teraz, kiedyś może być za późno. Radzę z dobrego serca, które ty pewnie określiłbyś jako "obłudne" i "katolskie".


Ups... Odpowiadam na komentarz sprzed dwóch lat. Dzisiaj już pewnie ganiają cię faceci w czerwonych krawatach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones